Biz Kimiz? Ne Yaptık?

2003 yılında bilgi, heves ve birikimlerimizi, güncel teknolojinin imkanlarıyla birleştirerek MET-AY Bilişim isminde, MET-AY Şirketler Grubu bünyesinde doğduk.

Hakımızda

1 sene içinde %100 yerli sermaye ile MET-AY Bilişim Ltd.Şti. olarak web sitesi ve web yazılımları alanında çalışmaya Turan Güneş Bulvarı üzerindeki ofisimizde devam ettik.

Vizyonumuz, müşterilerimizin internet üzerinde her türlü tanıtım, satış, reklam ihtiyacını firmamız bünyesinde hazırlanacak çalışmalarla karşılamak oldu.

Misyonumuzu da bu doğrultuda yazılım gücümüzü milli yazılım olarak, tamamı kendi mutfağımızdan çıkan, faydalı, güncellenebilir ve güvenli yazılımlar üretmek için kullanmak şeklinde oluşturduk.

Firmamız neredeyse 3 yaşındayken ilk E-ticaret yazılımımızı geliştirdik ve bu altyapıyı ürün veya hizmetlerini internet üzerinden satmak isteyen yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerimize Aylık/Yıllık E-ticaret Paketi adı altında sunarken, özel yazılım ve web sitesi çalışmalarımızı da sürdürdük.

E-ticaret altyapısının üzerine Turizm acenteleri için Online Tur ve/veya Otel satışı ve tanıtımı yapabilecekleri sistemi geliştirmeye başladık. Sistemi 1 sene içinde yayına vererek yine aylık/yıllık turizm yazılımı olarak satışa sunduk.

Bu paket yazılımların satışını, aylık ödemelerin otomatik takibini ve destek sistemini kendi e-ticaret sitemiz üzerinden gerçekleştirmekteyiz.

Turizm yazılımlarımızın tanıtımı için 2014 yılında Travel Turkey İzmir, Emitt İstanbul ile 2015 yılında da Travel Turkey İzmir fuarlarında yer aldık.

Yıllar içerisinde değişen ihtiyaçlar ve teknoloji gereği tüm Eticaret yapılarımızı sürekli güncelleyerek zamanla paralel doğrultuda geliştirdik. 2015 yılında E-ticaret yazılımımızın 4. versiyonunu yayınladık.

2011-2016 yılları arasında kendi E-ticaret sitemizi açarak perakende satış yaptık. Bu süreçte, e-ticaret sitesi işletme konusunun hem müşteri, hem yazılımcı tarafında yer aldık. Bu sayede müşterilerimizin olası ihtiyaçları ve güncellenmesi gereken alanlar ile yeni fikirlerimizi önce kendi sitemizde aktif edip, sonra müşterilerimize sunduk.

Çalıştığımız süreçlerde müşterilerimizin özel istek ve ihtiyaçlarına cevap verecek pek çok sayıda tasarım, özel yazılım ve mevcut yazılımlarımıza ek modüller gerçekleştirdik.

2015 yılında RSS ile tüm haber sitelerinden haberleri toplayarak tek bir sitede toplayan Haberlerdenevar.com sistemini geliştirdik. O tarihten günümüze, her haberi arşivleyerek veri bankamızı oluşturmaya başladık.

2017 yılında sistemin Mobil uygulamasını geliştirdik.

2018 yılının sonuna doğru sistemin altyapısında köklü değişikliklere girerek görsel ve yazılımsal güncelleme çalışmalarına başladık.

2018 yılında ofis içi işlerimizin takibi için kullanmakta olduğumuz hazır yazılımları bırakarak ihtiyaçlarımıza yönelik, kendi görev takip sistemimizi geliştirdik.

Vizyonumuz doğrultusunda ve değişen teknoloji ile 2018 yılında Sosyal Medya Yönetimi ile devamında Dijital Medya Reklam Yönetimi hizmetlerimizi, konusunda tecrübeli kişilerle bünyemize dahil ettik.

Tescilli markamız Alacaknevar hesabımız üzerinden özellikle Ankara'daki etkinlik, mekan ve ürün tanıtımlarının fotoğraf/video çekimi, içerik hazırlığı ve paylaşımlarını yaparak sosyal medya üzerindeki nabzın içinde aktif olarak rol almaya başladık.

Yine 2018 yılında Üniversite yazılımı sektörüne girerek üniversitelerin ihtiyaç duyduğu kalite yazılımı, kimlik sunucusu ve Web Yönetim Sistemi hazırlayarak deneyim hanemize bu sektördeki çalışmamızı da eklemiş olduk.

Turizm yazılımlarımızın tanıtımı için 2019 yılında Emitt İstanbul fuarında yer aldık. Birçok yeni proje üstlenerek referanslarımıza yeni mutlu markalar ekledik.

Bu yıl da yeni versiyonunu geliştirdiğimiz acentesoft turizm yazılımı ile 2020 Emitt İstanbul fuarına katılarak, yeni müşteriler ve markalar tanıyacağız. Hemen ardından 2020 yıl ortasına doğru acentesoft yazılımımıza transfer modülünü eklemeyi planlıyoruz.

Sizlerle de görüşmek dileklerimiz ile..

Her gün gelişen ve değişen teknolojiye uyumlanarak, müşterilerimizin ve kendi öngördüğümüz ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Katıldığımız Fuarlar

EMITT 2020 – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarıat Fuarı

Yeni bir katılımcı ve ziyaretçi rekoru kıran 24. EMITT Fuarı, 71 ülke ve 4.550 katılımcı kurum, kuruluş ve beldeyle coşkulu bir katılıma sahne oldu. Türkiye ve dünya genelinde 64.350 profesyonel turizmciyi ağırlayan EMITT Fuarı, 77.750 tatilcinin de katılımıyla toplam 142.100 kişi tarafından ziyaret edildi.

30 Ocak - 02 Şubat 2020 tarihleri arasında 24’üncüsü düzenlenen EMITT Fuarı, kongre turizmi, kış ve outdoor sporları turizmini de gündemine alarak turizm fuarcılığında yeni bir ilke imza attı ve gerek profesyonel ziyaretçi gerekse tatilci ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırarak tamamlandı.

Acentesoft online turizm yazılımı markalarımızın yeni versiyonuna gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkürler!
EMITT 2019 – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

Yeni bir katılımcı ve ziyaretçi rekoru kıran 23. EMITT Fuarı, 71 ülke ve 4.550 katılımcı kurum, kuruluş ve beldeyle coşkulu bir katılıma sahne oldu. Türkiye ve dünya genelinde 64.350 profesyonel turizmciyi ağırlayan EMITT Fuarı, 77.750 tatilcinin de katılımıyla toplam 142.100 kişi tarafından ziyaret edildi.

31 Ocak - 03 Şubat 2019 tarihleri arasında 23’üncüsü düzenlenen EMITT Fuarı, kongre turizmi, kışve outdoor sporları turizmini de gündemine alarak turizm fuarcılığında yeni bir ilke imza attı ve gerek profesyonel ziyaretçi gerekse tatilci ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırarak tamamlandı. 71 ülke ve 4.550 kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla gerçekleşen 19 EMITT Fuarı, 64.350’si profesyonel, 77.750’si tatilci olmak üzere toplam 142.100 kişi tarafından ziyaret edildi.

Acentesoft ve Otel Fiyat Takip markalarımız ile katıldığımız fuar'da 3.Hol Stand B-142'de yerimizi aldık. Bütün ziyaretçilerimize teşekkür ederiz

Travel Turkey İzmir 2015

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan ‘Travel Turkey İzmir’ Turizm Fuar ve Kongresi TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri Tic.A.Ş. ve İZFAŞ / İZMİR FUARCILIK HİZMETLERİ KÜLTÜR VE SANAT İŞLERİ A.Ş ortaklığıyla 9.kez 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında fuarizmir / Gaziemir’de gerçekleşmiştir. Fuarımızın Yeni FUAR ALANI’na taşınmasıyla birlikte fuar bu yıl iki katı daha büyük bir alanda gerçekleşmiştir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, geçtiğimiz yıl ciddi katılımcı ve ziyaretçi sayılarına imza atarak dikkatleri üzerine toplamıştır.

Travel Turkey İzmir Fuarı kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da, dünyanın çeşitli ülkelerinden katılımcı firmalarla işbirliği yapmak için farklı destinasyonlardan tur operatörleri, seyahat acentaları satın alıcıları ile turizm basını fuarı ziyaret etmiştir.


EMITT 2015 – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

Yeni bir katılımcı ve ziyaretçi rekoru kıran 19. EMITT Fuarı, 71 ülke ve 4.550 katılımcı kurum, kuruluş ve beldeyle coşkulu bir katılıma sahne oldu. Türkiye ve dünya genelinde 64.350 profesyonel turizmciyi ağırlayan EMITT Fuarı, 77.750 tatilcinin de katılımıyla toplam 142.100 kişi tarafından ziyaret edildi.

22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında 19’uncusu düzenlenen EMITT Fuarı, kongre turizmi, kışve outdoor sporları turizmini de gündemine alarak turizm fuarcılığında yeni bir ilke imza attı ve gerek profesyonel ziyaretçi gerekse tatilci ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırarak tamamlandı. 71 ülke ve 4.550 kurum, kuruluş ve beldenin katılımıyla gerçekleşen 19 EMITT Fuarı, 64.350’si profesyonel, 77.750’si tatilci olmak üzere toplam 142.100 kişi tarafından ziyaret edildi.

Met-Ay E-Ticaret Yazılımları olarak 3.Hol Stand 3531de yerimizi aldık. Bütün ziyaretçilerimize teşekkür ederizTravel Turkey İzmir 2014

Türkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan 'Travel Turkey İzmir' Turizm Fuar ve Konferansı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği-TÜRSAB, Uluslararası fuar organizatörü Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. ve İZFAŞ ortaklığıyla 8.kez 04 - 07 Aralık 2014 tarihleri arasında İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleşti.

Tüm dünyayı etkileyen ekonomik krize rağmen büyümesini sürdüren Türk turizm sektörünün; başarılı organizasyonu, seçkin konukları ve etkin konferans programı ile ön plana çıkan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı,nceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya devam etti.

Türkiye'nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, her yıl olduğu gibi bu yıl da farklı destinasyonlardan çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yaptı.

Met-Ay E-Ticaret Yazılımları olarak 2. Hol Stand C 142'de yerimizi aldık. Bütün ziyaretçilerimize teşekkür ederiz.